Çağrı Merkezi: +90 256 234 0 256

Blog

PLASTİK YENİLEYİCİ CİLA, ARACINIZIN GÖRÜNÜŞÜNÜ YENİLER
PLASTİK YENİLEYİCİ CİLA, ARACINIZIN GÖRÜNÜŞÜNÜ YENİLER
Araç sahiplerinin en önemli tutkularından biri de çok değer verdiği aracının sürekli yeni görünmesidir ve bunu da ancak plastik yenileyici cila kullanılarak sağlanabilir. Plastik aksam yenileyici ürünler, tam anlamıyla hayat kurtaran mucize kimyasallardır. Araçta güneşin ve zamanın en fazla etki ettiği bölümler olan plastik akşamların bakımında araç plastik yenileyici ürünler ön plana çıkmaktadır. Tüm araç sahipleri araçlarının plastik aksamlarının her zaman cam gibi parlamasını ister. Bunu sağlamanın yolu da plastik yenileyici ürünlerden geçmektedir. Plastik yenileyici ürünler kullanılmadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır. Bunların bayında plastik yenileyici ve plastik parlatıcı ürünlerin seçimi yer almaktadır. Aracınızın plastik aksamlarına zarar vermemek için titiz bir seçim yapılmalıdır.
Neden Gold Nano Genel Amaçlı Temizleyici?
Neden Gold Nano Genel Amaçlı Temizleyici?
Adından da anlaşılacağı gibi gold nano genel amaçlı temizleyici hem ev hem de araç içi temizlik için üretilmiş bir ürün olması özelliği taşımaktadır. Araç içerisindeki yüzler, araç koltuğu döşemelerinde ve ev içerisindeki çeşitli alanlarda kullanılabilir olmasından, gold nano genel amaçlı temizleyici diğer temizlik ürünlerinden bu özelliğiyle bir adım daha öne çıkıyor.
ARAÇ TEMİZLİĞİNDE OTO YIKAMA FIRÇASI ÖNEMİ
ARAÇ TEMİZLİĞİNDE OTO YIKAMA FIRÇASI ÖNEMİ
Araç sahipleri, arabalarının daha rahat yolculuk için her zaman temiz olmasına özen gösterirler. Bunu yaparken aracımızın temiz olmasının yanında zarar görmemesi de bizler için önem taşır. Doğru seçimi yapılan oto yıkama fırçası hem araca zarar vermeyecek hem de daha doğru temizlemeye olanak sağlayacaktır. Araç kaportasında kullanılan oto yıkama fırçası kullanılan malzeme kalitesine bağlı olarak çizilmelerin önüne geçecektir. Bunun yanında araç içi temizlikte de koltuk yıkama fırçası kullanımı daha temiz döşemeler elde etmemize yarar sağlayacaktır. Araç için kullanılan yanlış oto yıkama fırçası kaportada boyaya zarar verebilme potansiyeli taşıdığından, vernik atması, güneş yanığı gibi sorunları da beraberinde getirebilmektedir.
FAYANS VE DERZ TEMİZLEYİCİ KULLANMANIN ÖNEMİ
FAYANS VE DERZ TEMİZLEYİCİ KULLANMANIN ÖNEMİ
Hepimiz kişisel temizliğimize ve tükettiğimiz gıdaların sağlıklı alanlarda yapıldığına önem gösteririz. Hem banyo veya tuvalette hem de mutfakta fayans ve derz temizleyici kullanmamız sağlığımız açısından mantıklı bir tercih olacaktır. Bulut Kimya tarafından üretilen bu ürünler duşakabin temizleyici ve diğer ıslak zeminlerin temizlenmesinde son derece işlevseldir. Özellikle sağlığımız açısından ev temizliğine özen gösterilmesi en zaruri olan bu bölümlerde kaliteli fayans ve derz temizleyici kullanmak son derece önemlidir. Yeterli kaliteden uzak fayans ve derz temizleyici ürünler kullanmak veya dikkatli temizliğin yapılmaması, söz konusu alanlarda bakteri oluşumuna sebebiyet vererek medikal problemler oluşumuna neden olabilmektedir.
JANT TEMİZLEYİCİ ARACIN KÖTÜ GÖRÜNTÜSÜNÜ ORTADAN KALDIRIR
JANT TEMİZLEYİCİ ARACIN KÖTÜ GÖRÜNTÜSÜNÜ ORTADAN KALDIRIR
Aracınızı temiz tutmak istiyorsanız, jant temizleme neredeyse en önemli işlem olarak karşınıza çıkar. Aracın yola en yakın yeri olan jant ve lastikler, her türlü olumsuzluk ile karşılaşır, bu nedenle de en çok kirlenen yerdir. Aracınızın temizliği için ideal bir jant temizleyici yeterli olacaktır. Araç sahipleri için otomobil bir tutkudur ve sık sık jant temizleme dahil tüm otomobil baştan sonra temizlenir.
ARAÇ AKSESUARLARI ÖZELLİKLİ OLMALIDIR
ARAÇ AKSESUARLARI ÖZELLİKLİ OLMALIDIR
Bir aracınız varsa ve titiz yaklaşıyorsanız, araç aksesuarları seçiminde de aynı titizlik gösterilmelidir. Doğru seçilmeyen araç aksesuarları hayatınızı kolaylaştırmayacağı gibi aksine zorlaştıracaktır. Araç aksesuarları içinde çok göze batmayan, ancak büyük önem taşıyan ürünler oto yıkama süngeri ve araç kurulama bezi gibi ürünlerdir. Seçim mikrofiber bez değilse, araç yıkamak işkence haline dönüşebilmektedir. Araç yıkanırken su ve sabun en önemli aktörler olarak görünse de, asıl işi yapan, aracın kusursuz temizliğini sağlayan mikrofiber bez ya da kaporta bezi olacaktır.
JANT TEMİZLEME FIRÇALARI NASIL KULLANILIR?
JANT TEMİZLEME FIRÇALARI NASIL KULLANILIR?
Jant temizleme fırçaları, jantın kenarını temizlemek için tasarlanmıştır. Genellikle uzun saplı ve bir ucunda fırça ile yapılırlar. Fırça, tekerleğin kenarını ovmak için tasarlanmıştır, uzun sap ise ovma için yeterli kaldıraç sağlar. Jant temizleme fırçası, jant ve lastiği temizlemek için kullanılan bir fırça türüdür.
FAR TEMİZLEME ÜRÜNLERİ
FAR TEMİZLEME ÜRÜNLERİ
Far temizleme setleri araç bakımı konusunda hem görsel hem de işlevsel olarak çok büyük bir öneme sahip bakım ve temizlik ürünleridir. Bu önemin ve gerekliliğin sebebi ise oldukça basittir. Far temizleme seti ürünleri isimlerinden de kolaylıkla anlaşılabileceği gibi araçların farlarını temizleme alanında kullanılan bakım ürünlerini kapsarlar.
YAĞ SÖKÜCÜ
YAĞ SÖKÜCÜ
Gerek ev mutfaklarında gerek işletmelerin mutfaklarında yağ çözücü sprey hep el altında bulunur. Çünkü yağ lekeleri çabuk müdahale edilip temizlenmediği takdirde kısa sürede kalıplaşmış ve temizlenmesi bir hayli zorlaşmış kalın yağ tabakaları haline dönüşür. Böyle durumlarda normal yağ sökücü sprey işe yaramaz hale gelir ve ağır yağ sökücü temizleyicileri kullanmak gerekir.
MOTOR TEMİZLEME ÜRÜNLERİ
MOTOR TEMİZLEME ÜRÜNLERİ
Motor temizleme ürünleri araçların en önemli parçaları olan motorların bakım ve temizliklerinde kullanılan ürünler olarak bilinirler. Motor temizleme ürünleri, araç motolarının bakım ve temizlik süreçlerinde kullanıldıklarından son derece büyük bir öneme sahiplerdir. Araçların rutin bakım ve temizliklerinde motor temizleme ürünlerinin kullanılması ve araç motorunun kapsamlı bir biçimde temizlenmesi ve bakımının yapılması önerilir.