Çağrı Merkezi: +90 256 234 0 256

Sıkça Sorulan Sorular

Tıpkı aracınızın her bir donanımının, her bir parçasının temizliği önemli olduğu gibi, farlarının temizliği de bir o kadar önemlidir. Far temizliğiyle alakalı kulaktan kulağa dolaşan, şehir efsanesi denebilecek çok fazla yöntem bulunur ve bu yöntemler kısa vadede işe yarasa da uzun vadede aracınızın farlarına zarar verebilir. Bu yüzden bilinen, aracınıza zarar vermeyecek ve yüzde 100 etkili yöntemler kullanmak her zaman daha faydalıdır. Peki, bu yöntemler nelerdir ve araçların far temizliği nasıl yapılmalıdır? İşte bu konu hakkında tüm bilinmesi gerekenler...

Araç Farlarını Temizlemek

 

Araçların sürekli olarak toza ya da çamura kalmasından dolayı, farlar da bu durumdan etkilenir. Bu kirin çoğu genelde yüzeyde olsa da, bazen kıvrımlara da işleyebilir ve bu durumda far temizliği daha zor bir hal alır. Bu durumda ihtiyacınız olan şey bir far temizleme spreyi ya da daha etkili olacak şekilde far temizleme seti ürünleridir.

 

Bu far temizleme seti içerisinde yer alan ürünler, aracınızın far temizliğini gerçekleştirmek adına yeterlidir. Set içerisinde zımpara, far temizleme sıvısı ve bu sıvıyı ısıtmanıza yarayan bir kupa bulunur. Bu yöntemler ile yılların kirini üzerinde biriktirmiş farları bile kolayca temizleyebilirsiniz. Ayrıca isterseniz far temizleme spreyi ürününü ayrı olarak da satın alabilirsiniz. Bunun için Bulut Kimya firmasından satın alınabilen far temizleme seti ya da SMX far temizleme spreyi ürününü kullanabilirsiniz.

 

SMX FAR TEMİZLEME UYGULAMASI

 

SMX Far Temizleme setimizin içerisinde;

 

-          3  Adet zımpara (500-800-1500)

-          1  Adet ısıtıcı

-          2 Adet huni

-          1 Adet Mikrofiber Bez

-          1 KG SMX Far Temizleme Sıvısı bulunmaktadır.

 

Uygulama Aşaması;


Far temizleme uygulaması yapılacak olan aracın ilk önce farlarının etrafı maskelenir.

Sonrasında setin içerisinde bulunan zımparalardan 500 numaralı zımpara ile sulu bir şekilde ortalama 5 dakika zımparalama işlemi yapılır.

Daha sonra 800 numaralı zımpara ile sulu bir şekilde 5 dakika daha zımpara işlemine devam edilir.

Son aşamada ise 1500 numaralı zımpara ile sulu bir şekilde zımpara yapıyoruz ve işlemi sonlandırıyoruz.

Kademeli olarak zımpara işlemi tamamlandıktan sonra (500-800-1500) yine far üzerine bol su dökerek kuru bez ile kurutuyoruz.

Sonraki işlemimiz ısıtıcımızı prize takmadan önce içerisine SMX Far Temizleme sıvısını koymamız ve başlığını (huni) takmamız son derece önemlidir…

Isıtıcımızın içerisine 100 gr. (iki parmak seviyesi) sıvımızdan koymamız yeterlidir.

Prize takılan ısıtıcının sıvımızı kaynatma süresi 5-7 dakika aralığındadır.

Kaynayan sıvının şeffaf bir şekilde başlıktan attığı buhar ile farın yüzeyine uygulama yapıyoruz.

Burada dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir;

 

-          Sürekli aynı yere buharı uygulamaktan kaçınınız.

-          Far yüzeyi ile buhar ağzının arasındaki boşluk 3 cm olmalıdır.

-          Farın yüzeyinde gezdirerek uygulama yapınız.

-          Özellikle yüksek farlı araçlarda ısıtıcının eğimine dikkat edilmeli yatay pozisyonda tutulmamalıdır.

 

Önemli Uyarı: Eğer ki buharı tuttuğunuz esnada far yüzeyi açıyor gibi yapıp tekrar kapanıyorsa üzerinde vernik var demektir. Böyle durumlarda 360 numaralı su zımparasını temin etmeniz gerekmektedir. 360’lık zımpara ile bir kere kuru bir şekilde far yüzeyine zımparalama işlemi yapılıp sonrasında sulu bir şekilde tekrar far yüzeyine zımpara işlemi yapılmalıdır. Sonrasında kademeli olarak 500-800-1500 numaralı zımparaları kullanarak sulu bir şekilde zımparalama işlemi yapmanız gerekmektedir.

Pasta ve cila işlemi nasıl bir araç kullanıyor olursanız olun yaptırmanız gereken bir işlem. Bu işlem sayesinde hem aracınızdaki çiziklerden kurtulabilir, hem de aracınızın daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Peki pasta ve cila nedir? İşte bu konu hakkında tüm bilinmesi gerekenler...

 

Pasta ve Cila Nedir?

 

Diyelim ki ikinci el bir araba aldınız. Bu araba üzerinde bazı çizikler ya da başka sebeplere bağlı olarak solmalar gerçekleşmiş olabilir. Ya da sıfır olarak aldığınız bir araç uzun süre kullanımdan dolayı parlaklığını yitirmiş ve üzerinde bazı izler oluşmuş olabilir. İşte böyle durumlarda araçlarda uygulanan çizik giderme ve araca parlaklığını geri kazandırma işlemlerine pasta cila denmektedir. İkinci el bir araba alırken ya da arabanızı satarken bu yöntemler aracınızın daha iyi görünmesine sebep olur.

 

Pasta ve Cila İçin Profesyonel Yardım Gerekli mi?

 

Pasta ve hızlı oto cila her ne kadar dışarıdan bakıldığında zor bir işlem gibi görünse de, aslında kendi başınıza da yapabileceğiniz bir işlemdir. Burada önemli olan pasta ve cila için kullanacağınız ekipmanları ve malzemeleri temin etmektedir. Bu malzemelerin temini de artık internet üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Örneğin hemen Bulut Kimya’nın internet mağazasına girerek SMX marka ürünleri satın alabilirsiniz. Aynı zamanda aracınızın ihtiyacı olan diğer ürünleri de yine Bulut Kimya üzerinden temin edebilirsiniz.

 

Pasta ve Cila Yaptırmak Araca Zarar Verir mi?

 

Eğer uygulama sırasında talimatlar doğru şekilde uygulanmazsa ve aynı zamanda kullanılan malzemeler yeterince kaliteli değilse, aracınız zarar görebilir. Bu yüzden talimatları doğru şekilde uygulamalı ve kaliteli ürünler kullanmalısınız. Bu kaliteli ürünler arasında bu konunun uzmanları tarafından SMX marka hızlı oto cila ürünleri önerilmektedir. Eğer SMX marka ürünleri kullanır ve uygulama sırasında da sorun yaşamazsanız, aracınız pasta ve hızlı oto cila işlemlerinden herhangi bir zarar görmez.

 

Pasta ve Cila İçin Hangi Ürünler Kullanılmalıdır?

 

Uzmanlar tarafından genellikle SMX marka seramik katkılı cila ürünleri önerilmektedir. Bu ürünlerin kullanımı hem aracınızın daha iyi görünmesine, hem de bu ürünlerin uzun süreli kullanımında zarar görmemesine yardımcı olur. Aynı zamanda bu ürünler fiyat performans bakımından piyasada bulunan en iyi ve en etkili ürünlerdir. Dolayısıyla SMX marka seramik katkılı cila ürününü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 

Pasta ve Cila Ürünleri Fiyatları

 

Türkiye’de araç cilası seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunur. Bu hususlardan biri de ürünün fiyatıdır. Unutulmamalıdır pahalı bir ürün, her zaman kaliteli olmak zorunda değildir. Ucuz bir ürün de kaliteli olabilir. İşte bunun örneği Bulut Kimya’nın satışa sunmuş olduğu hem kaliteli, hem de ekonomik SMX marka araç cilası ürünleridir. Siz de bu ürünleri güvenle kullanabilirsiniz.

OTO VERNİK SÖKÜCÜ NEDİR? NE İŞE YARAR?

 

Bazen vernik uygulanan zeminlerde yeniden bakım yapabilmek ya da verniğin altındaki rengi değiştirmek için vernik sökücü kullanmak gerekebilir. Benzer durum araçlar için de geçerlidir. Araç üzerindeki vernik güneşe ya da başka sebeplere bağlı olarak yanmış olabilir. Bu durumda aracınızın görüntüsü bozulur. İşte aracınızın görüntüsünü düzeltmek adına öncelikle söz konusu vernikten kurtulmak gerekir. Bunun için de yapılması gereken şey oto vernik sökücü kullanmaktır.

 

Oto Vernik Sökücü Nedir?

 

Genellikle güneş yanıkları için kullanılan araç vernik sökücü ürünler, elbette başka amaçlarla da kullanılabilir. Bu oto vernik sökücü sprey ürünleri araçlardaki verniği, aracınızın boyasına zarar vermeden temizlemenize imkan sunan ürünlerdir. Eğer söz konusu ürünü talimatlara uygun olarak uygularsanız, bu ürünler sayesinde en iyi sonucu alabilirsiniz.

 

Her ne kadar aracınızdaki verniğin sökülmesi adına profesyonel kişilerden yardım alınması önerilse de, talimatları doğru şekilde uyguladığınız sürece siz de kendi aracınıza bu uygulamayı yapabilirsiniz. Çünkü vernik sökücü sprey kullanımı ve uygulaması oldukça kolay bir üründür.

 

Oto Vernik Sökücü Ne İşe Yarar?

 

Kullandığınız araç boyandıktan sonra, üzerine birkaç vernik atılır. Fakat bu verniğin herhangi bir sebebe bağlı olarak yanması ya da aşınması sonucu ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkar. Dolayısıyla aracın eski görüntüsüne kavuşturulması için öncelikle araç üzerinde yanan ya da aşınan verniğin sökülmesi gerekir. İşte bu işlemi de oto vernik sökücü sprey yapar. Oto vernik sökücü sprey kolay kullanıma sahip, uygulamasını rahatça yapabileceğiniz ve ekonomik ürünlerdir. SMX marka vernik sökücü sprey ürünlerini Bulut Kimya’dan edinebilirsiniz.

 

Oto Vernik Sökücü Nasıl Uygulanır?

 

Eğer tek başınıza bir oto vernik sökücü uygulaması yapacaksanız, bu durumda uygulama yapacağınız alanı maskelemeniz yararlı olacaktır. Bunu uygulama yapacağınız bölgenin etrafına bant çekerek yapabilirsiniz. Böylelikle aracınızın uygulama yapacağınız alanın dışında kalan bölümlerine zarar vermemiş olursunuz. Aynı zamanda zemin üzerindeki verniğin tamamını söktükten sonra, üzerine bir pasta cila uygulaması yapmalısınız. Söz konusu pasta cila ürünlerini ya da 3’ü 1 arada olarak satılan set ürünleri yine Bulut Kimya’dan rahatlıkla edinebilirsiniz. Aynı zamanda Bulut Kimya’dan alacağınız oto vernik sökücü sprey ürünü, ilerleyen dönemlerde aracınızı güneş ışınlarının zararlarından koruyacaktır.

 

Oto Vernik Sökücü Nereden Alınır?

 

Bir oto vernik sökücü ürünü her firmadan almak doğru değildir. Çünkü güvenilir bir firmadan almadığınız kalitesiz bir ürün, aracınızı eski görünümüne kavuşturacağı yerde, aracınızın zarar görmesine neden olabilir. Bu yüzden öncelikle bir firma seçimi yaparken ince eleyip sık dokumanız gerektiğini biliyor olmalısınız. Nasıl ki sağlıksız bir ürün size zarar verirse, aracınız için iyi olmayan bir ürün de aracınıza zarar verir. Bu yüzden SMX vernik sürücü sprey ürününü uygun fiyat imkanlarıyla Bulut Kimya’dan alabilirsiniz.

ARAÇ FAR TEMİZLİĞİ YAPACAKLARA TAVSİYELER

 

Araç farları aslında oldukça dayanıklı, kir ve çiziklere karşı koruma maddeleri ile desteklenmiş ürünlerdir. Örneğin farların üzerinde güneş ışınlarından ya da herhangi bir sebeple çizik oluşumundan kaçınmak adına koruyucu bir akrilik madde bulunur. Fakat zaman içerisinde farklı faktörlere bağlı olarak bu madde etkisini yitirir ve far üzerinden çizik, kir ve solma gibi durumlar baş göstermeye başlar. Haliyle bu durum farlarında aydınlatma potansiyelini de bir hayli düşürür. İşte bu noktada bir far temizleme seti ihtiyacı doğar.

 

Far Temizliği İçin Tavsiyeler

 

Araç farlarınızı temizlerken zımpara ya da cila gibi maddeler kullanabilirsiniz. Fakat genellikle bir far temizleme seti almanız önerilmektedir. Çünkü söz konusu far temizleme seti içerisinde far temizliğinde ihtiyaç duyacağınız her türlü ürün bulunur. Fakat siz yine de bir set almak istemezseniz, farlarınızı temizlemek için bir far temizleme spreyi de alabilirsiniz. Bu spreyler hem kolay, hem de etkili bir şekilde aracınızın farlarını temizlemenize yardımcı olur.

 

Eğer far temizleme spreyi uygulamadan önce bir zımpara işlemi yapacaksanız, aracınızın boyasının zarar görmemesi için farın kenarlarına bant çekmeniz gerekir. Böylelikle bir yandan farlarınızı temizlerken, bir yandan da aracınıza zarar vermemiş olursunuz. Normalde far temizliği yapılırken çok fazla güç uygulamak gerekir. Fakat eğer Bulut Kimya’dan SMX marka bir far temizleme seti alırsanız, çok fazla güç uygulamadan, kolayca farlarınızı temizleyebilirsiniz.

 

Far Temizliğinde Hangi Malzemeler Kullanılmalı?

 

Far temizliği sırasında genellikle far temizleme spreyi kullanılır. Fakat bazı araç sahipleri, far temizliği sırasında ihtiyaç duyabilecekleri tüm malzemelere sahip olmak adına bir far parlatma seti almayı tercih ederler. Aynı zamanda eğer bir far parlatma ya da far temizleme seti alırsanız, bu set içerisinde yer alan ürünleri tekrardan satın almak zorunda kalmazsınız. Bu set içerisinde tükenebilecek olan ve ara ara almanız gereken tek ürün far temizleme spreyi ürünüdür.

 

Genellikle araç sahipleri far temizliği için profesyonel kişilerden yardım alırlar. Fakat her zaman böyle bir şeye gerek yoktur. Ayrıca far temizliği için bir polisaj makinesine sahip olmanız da gerekmez. Polisaj makinesi olmadan da, yalnızca far temizleme seti kullanarak far temizliği gerçekleştirebilirsiniz.

 

Far Temizleme Seti Nereden Alınır?

 

Eğer bir far temizleme ya da far parlatma seti arıyorsanız, bu ürünü alabileceğiniz en güvenilir firma Bulut Kimya’dır. Bulut Kimya bugüne kadar çok sayıda ürün piyasaya sunmuş ve bugün de sunmaya devam etmektedir. Bulut Kimya firmasından alacağınız ürünler, bu sektördeki piyasa ortalaması düşünüldüğünde daha uygundur. Aynı zamanda SMX gibi çok kaliteli markaların ürünlerine de Bulut Kimya’dan ulaşabilirsiniz. Bulut Kimya ile sahip olduğunuz ürünler hem kaliteli olacak, hem de piyasa ortalamasının altında fiyatlarda olacaktır.

ARAÇLARIN MOTORLARI YIKANMALI MI?

 

Arabalarımız söz konusu olduğunda, onların temiz olması için elimizden geleni yaparız. Örneğin pek çok araç sahibi aracının dış temizliğini düzenli olarak yapar. Peki aracın dışı temizlendi diyelim, içini de temizlemek gerekli mi? Örneğin eğer aracın motoru dışarıdan bakıldığında temiz görünmüyorsa bu durumda bir araç motor temizleme işlemi yapılmalı mı? Şimdi bu konu hakkındaki tüm merak edilenlere bir cevap arayalım…

 

Motor Temizliği Motora Zarar Verir mi?

 

Bu sorunun cevabı aracınızın motorunu ne şekilde temizlediğinize göre değişir. Örneğin motorunuzu temizlerken su kullanıyorsanız ya da motoru direk olarak yıkıyorsanız, bu durum motorunuz için bazı sorunlar ortaya çıkarabilir. İşte bu yüzden motor temizleme spreyi kullanılmalı ve bir susuz motor temizleme işlemi gerçekleştirilmelidir. Bu yöntem hem pratik hem de bir o kadar etkilidir ve aracınızın motoruna herhangi bir zarar vermez.

 

Fakat eğer araç motor temizleme işlemini su ile yaparsanız, motorunuzu yıkadığınız su hava filtresinin içinden geçerek motora sızar ve bu da motorun paslanmasına sebep olur. Özellikle yeni bir araç sahibiyseniz, bu aracın genellikle pek çok sensörü elektroniktir. Dolayısıyla su ile temas ettiklerinde kısa devre yapabilir ve aracınız için sorun teşkil edecek durumlar ortaya çıkabilir. Bu sebeple çok gerekmediği sürece kesinlikle suyla yıkama gerçekleştirilmemeli ve motor temizleme spreyi kullanılmalıdır.

 

Motor Temizliği Neden Gerekli?

 

Aracınızın motoru pek çok sebebe bağlı olarak pislenmiş olabilir. Örneğin aracınızı bozuk arazilerde ya da köy yolları gibi alanlarda kullanıyorsanız, bu durum motorunuzun pislenmesine neden olur. Ayrıca yağ ve motor sıvılarında meydana gelen bir sızıntı da motorunuzu pisletmiş olabilir. İşte ancak bu gibi durumlarda motor temizliği yapılır. Her ne kadar yeni nesil araçlarda kapalı sistem bulunduğu için motor temiz kalıyor olsa da, bu sistemler her zaman motorun temiz kalmasını sağlayamıyor olabilir.

 

Ancak bu durumlara araç motor temizleme gerçekleştirilmeli ve bu işlem gerçekleştirilirken de motor temizleme spreyi kullanılmalıdır. Çünkü motorunuzu suyla yıkamaktansa, susuz motor temizleme işlemi daha faydalıdır.

 

Motor Temizliği Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi motor temizliği yaparken ilk dikkat etmeniz gereken şey susuz motor temizleme işlemi yapmak. Peki bu işlemi yapmak için kullanılacak olan motor temizleme spreyi nereden alınır? Bunun için Bulut Kimya firmasının satışa sunduğu SMX motor temizleme spreyi ürününü tercih edebilirsiniz. Bu ürünler son derece kaliteli olmakla birlikte, aynı zamanda ekonomiktir.

 

Bulut Kimya bu sektörde aracınızın için her türlü ürünü satışa sunmaktadır. Bugüne kadar başarısını kanıtlamış bir firmadır. Eğer Bulut Kimya’dan bir motor temizleme spreyi alırsanız, hem güvenilir bir firma ile çalışmış olursunuz, hem de son derece kaliteli bir ürün için büyük rakamlar ödememiş olursunuz.

ARAÇ CİLASI KONUSUNDA BİLİNMESİ GEREKENLER

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pek çok araba tutkunu bulunuyor. Bu araba tutkunları elbette arabaların teknik özelliklerine dikkat etse de, arabalarının nasıl göründüğü de oldukça bir konu durumunda. Bazen araç bakımı çok uzun vakitler ayırmak gereken bir işlem gibi görünse de, eğer bakım sürecinde kullanılacak ürünler doğru şekilde seçilirse, bu süreç hem kısa hem de keyifli olabilir. Aracın güzel görünmesi için yapılabilecek işlemlerden biri cila işlemidir.

 

Cila İşlemi Nedir ve Nasıl Yapılır?

 

Eğer arabanızda bir çizik, oksitlenme ya da leke durumu söz konusu ise, o halde bu sorunlardan kurtulmak adına araç cilası uygulanmalıdır. Eğer araç üzerinde meydana gelen sorunlar çok büyük değilse ve yalnızca küçük çizik ve olmalardan ibaretse, bu durumda boyatmak daha zorlu ve daha pahalı bir süreç olarak karşınıza çıkabilir. Bu yüzden böyle bir durumda seramik katkılı cila kullanmak hem daha kolay, hem de daha ekonomik bir yöntem olacaktır.

 

Cila uygulamasına geçmeden önce aracın tamamen yıkanması ve temizlenmesi gerekiyor. Çünkü araç üzerindeki herhangi bir toz oluşumu ya da başka bir iz, hızlı oto cila işleminde sorun çıkmasına neden olacaktır. Aynı zamanda eğer cila işlemi yalnızca tek bir bölgeye uygulanacaksa, bu durumda söz konusu bölgeye maskeleme yapılması gerekir. Çünkü bu maskeleme işlemi, aracın başka bölgelerinin bu işlemden etkilenmesinin önüne geçecektir.

 

Cila İşlemi Neden Önemlidir?

 

Cila işlemi aracınızı tamamen boyatmaktan daha az masraflı bir iştir. Bu yüzden eğer sorun çok büyükse boya değil, araç cilası önerilmektedir. Aynı zamanda eğer doğru ürünleri bulursanız, cila işlemini kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz. SMX marka ürünler hem fiyat bakımından hem de kullanım açısından daha iyi oldukları için, hem bu ürünlere ekonomik olarak sahip olur, hem de arabanızın hızlı oto cila işlemlerini kolayca gerçekleştirmiş olursunuz. Yine bu işlem için profesyonel bir yardım almak sizin işinizi kolaylaştırır ama profesyonel yardım almadan cila işlemi yapılamaz da denemez.

 

Cila Ürünleri Nereden Alınır? Fiyatları Nelerdir?

 

Cila ürünlerini satın almak için internet üzerinde çok sayıda internet mağazası bulunur. Aynı zamanda bu mağazalarda çok sayıda marka ve ürün bulabilirsiniz. Fakat aracınıza zarar vermeyecek, en kaliteli ürünleri bulabilmek için nereye bakacağınızı biliyor olmanız gerek. Eğer doğru yere bakarsanız, ihtiyacınız olan seramik katkılı cila ürününü en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Bunun için de uzmanlar tarafından SMX marka araç cilası ürünleri önerilmektedir. Peki SMX marka hızlı oto cila ürünleri nereden bulunabilir?

 

Bulut Kimya Aydın merkezli bir firma olup, SMX marka ürünleri Türkiye’nin her noktasına göndermektedir. Yani siz nerede olursanız olun, kaliteli ürünleri çok uygun fiyatlarla edinme imkanına sahip olursunuz.

 

ARACINIZIN MOTORUNU NASIL TEMİZLEMELİSİNİZ?

 

Her araç sahibinin aracıyla özel bir ilişkisi ve iletişimi bulunur. Her ne kadar araç sahipleri araçlarının hem bakımına, hem de onarımına özen gösterse de, bazen dış etkilerden dolayı araçların bakıma ve temizliğe ihtiyacı olabilir. Gerek araçtan maksimum verim alabilmek adına, gerekse de aracın temiz görünerek sahiplerine keyif vermesi adına araç bakımının, onarımının ve temizliğinin düzenli olarak gerçekleştirilmesi gerekiyor. Örneğin motor bir aracın en önemli parçalarından biri olduğu için, hem bakımının yapılması ve temizliğinin önemsenmesi gerekiyor. Peki araç motor temizleme işlemi nasıl yapılır?

 

Araç Motoru Nasıl Temizlenir?

 

Motor temizliği konusunda her ne kadar pek çok yöntem bulunsa da, özellikle son yıllarda araç sahipleri tarafından susuz motor temizleme tercih ediliyor. Çünkü bu hem kolay, hem de etkili bir yöntem. Eğer siz de aracınızdan hem yüksek performans almak istiyorsanız, hem de kozmetik olarak kusursuz bir görüntüye ulaşmak niyetinde iseniz, bu durumda motor temizleme spreyi kullanabilirsiniz. Çünkü motor temizleme spreyi, hem susuz olarak motorunuzun temizlenmesine yardımcı olur, hem de söz konusu temizlik sürecinde sizi yormaz.

 

Genellikle motor temizliğinin uzman bir kişi tarafından yapılması gerektiği söylense de, aslında bu sizin kendi kendinize de yapabileceğiniz bir işlemdir. Elbette profesyonel birinden yardım almak daha etkili bir yöntemdir fakat her zaman gerekli değildir. Eğer araç motor temizleme işlemini susuz olarak gerçekleştirecekseniz, bu durumda Bulut Kimya’nın SMX marka motor temizleme spreyi ürününü kullanabilirsiniz. Bu ürün, motorların temizlenmesi sürecinde su kullanılmaması önerildiği için çok sayıda araç sahibi tarafından tercih edilmektedir.

 

Araç Motoru Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Motor, bir aracın en önemli parçasıdır. Bu yüzden de araç motor temizleme işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Örneğin motorun su ile yıkanması bazı olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu yüzden susuz motor temizleme işlemi yapılmalıdır ve bu işlem için motor temizleme spreyi kullanılabilir. Bu ürünler anti statik ürünler olduğu için hem motorun toz tutmasını engelleyecek, hem de motor performansını artıracaktır. Bu yüzden kullandığınız ürünün kesinlikle kaliteli bir ürün olması önemlidir. Çünkü hiçbir araç sahibi, araç motor temizleme işlemi yaparken aracının zarar görmesini istemez.

 

Motor temizliği ile dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, motorunuzu temizlemek için kullanacağınız motor temizleme spreyi ürününü nereden aldığınızdır. Çünkü firmanın kalitesi aynı zamanda ürünün kalitesini belirler. Bu yüzden susuz motor temizleme ürünleri için güvenilir bir firmayı tercih etmek gerekir. Bulut Kimya, piyasada bulunan en kaliteli ürünlerin satış hizmetini sizler için gerçekleştirmektedir. Örneğin bir motor temizleme spreyi arıyorsanız, bu ürünü en kaliteli ve en uygun fiyat imkanları ile Bulut Kimya’da bulabilirsiniz. Bulut Kimya ile aracınız güvende olur.

ARACINIZIN MOTORUNU NASIL TEMİZLEMELİSİNİZ?

 

Her araç sahibinin aracıyla özel bir ilişkisi ve iletişimi bulunur. Her ne kadar araç sahipleri araçlarının hem bakımına, hem de onarımına özen gösterse de, bazen dış etkilerden dolayı araçların bakıma ve temizliğe ihtiyacı olabilir. Gerek araçtan maksimum verim alabilmek adına, gerekse de aracın temiz görünerek sahiplerine keyif vermesi adına araç bakımının, onarımının ve temizliğinin düzenli olarak gerçekleştirilmesi gerekiyor. Örneğin motor bir aracın en önemli parçalarından biri olduğu için, hem bakımının yapılması ve temizliğinin önemsenmesi gerekiyor. Peki araç motor temizleme işlemi nasıl yapılır?

 

Araç Motoru Nasıl Temizlenir?

 

Motor temizliği konusunda her ne kadar pek çok yöntem bulunsa da, özellikle son yıllarda araç sahipleri tarafından susuz motor temizleme tercih ediliyor. Çünkü bu hem kolay, hem de etkili bir yöntem. Eğer siz de aracınızdan hem yüksek performans almak istiyorsanız, hem de kozmetik olarak kusursuz bir görüntüye ulaşmak niyetinde iseniz, bu durumda motor temizleme spreyi kullanabilirsiniz. Çünkü motor temizleme spreyi, hem susuz olarak motorunuzun temizlenmesine yardımcı olur, hem de söz konusu temizlik sürecinde sizi yormaz.

 

Genellikle motor temizliğinin uzman bir kişi tarafından yapılması gerektiği söylense de, aslında bu sizin kendi kendinize de yapabileceğiniz bir işlemdir. Elbette profesyonel birinden yardım almak daha etkili bir yöntemdir fakat her zaman gerekli değildir. Eğer araç motor temizleme işlemini susuz olarak gerçekleştirecekseniz, bu durumda Bulut Kimya’nın SMX marka motor temizleme spreyi ürününü kullanabilirsiniz. Bu ürün, motorların temizlenmesi sürecinde su kullanılmaması önerildiği için çok sayıda araç sahibi tarafından tercih edilmektedir.

 

Araç Motoru Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Motor, bir aracın en önemli parçasıdır. Bu yüzden de araç motor temizleme işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Örneğin motorun su ile yıkanması bazı olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu yüzden susuz motor temizleme işlemi yapılmalıdır ve bu işlem için motor temizleme spreyi kullanılabilir. Bu ürünler anti statik ürünler olduğu için hem motorun toz tutmasını engelleyecek, hem de motor performansını artıracaktır. Bu yüzden kullandığınız ürünün kesinlikle kaliteli bir ürün olması önemlidir. Çünkü hiçbir araç sahibi, araç motor temizleme işlemi yaparken aracının zarar görmesini istemez.

 

Motor temizliği ile dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, motorunuzu temizlemek için kullanacağınız motor temizleme spreyi ürününü nereden aldığınızdır. Çünkü firmanın kalitesi aynı zamanda ürünün kalitesini belirler. Bu yüzden susuz motor temizleme ürünleri için güvenilir bir firmayı tercih etmek gerekir. Bulut Kimya, piyasada bulunan en kaliteli ürünlerin satış hizmetini sizler için gerçekleştirmektedir. Örneğin bir motor temizleme spreyi arıyorsanız, bu ürünü en kaliteli ve en uygun fiyat imkanları ile Bulut Kimya’da bulabilirsiniz. Bulut Kimya ile aracınız güvende olur.