İade ve İptal

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek istediğinizde izlemeniz gereken yol ve bilmeniz gerekenler şu şekildedir:


Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden yedi gün içerisinde iade talebinizi ve ürünle alakalı probleminizi info@bulutkimya.com.tr adresine e-mail ile yollamanız  ürünü teslimat tarihinden itibaren yedi gün içerisinde Bulut Kimya'ya geri göndermenizi rica ediyoruz. Yedi günü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul etmiyoruz.  

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz orijinal paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numarası ve Bulut  Kimya’nın doğru adresini içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir.

Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dâhil edilmeden, 'Ürün Birim Fiyatı + KDV' şeklinde kesilmiş bir ‘İADE FATURASI' ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini 'İADE FATURASI' kesilmediği takdirde tamamlayamadığımızı da bilmeniz gerekmektedir.

Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalı.

İade edeceğiniz ürünü, anlaşmalı şirketimiz ARAS KARGO ile karşı ödemeli olarak Bulut Kimya'nün doğru adresini YEDİ EYLÜL MAHALLESİ MEHMET AKİF CADDESİ NO:9/A  içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir. Aras Kargo dışında herhangi başka bir kargo şirketi ile ürün iadesi yapılması halinde kargo ücreti gönderen tarafından karşılanacak, gönderen tarafından kargo ücreti karşılanmadığı ve ürün iadesi karşı ödemeli şekilde Aras Kargo dışında başka bir kargo Şirketi aracılığı ile yapıldığı takdirde BULUT Kimya kargo ücretini ürünün iade bedelinden kesme hakkına sahip olacaktır. 

İadenizi onaylamadan önce ürünle alakalı inceleme iade birimimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Sorunlu olduğuna kanaat getirilen ürünler gerekli durumlarda markanın yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya teste gönderiliyor ve iade onayı buradan gelen karara dayanarak veriliyor.

Bu koşullar çerçevesinde tüm iade gönderimlerinin kargo ücreti BULUT Kimya'e aittir. İade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olması durumunda, iadeniz onaylanacak ve kredi kartınızdan çekilen tutar hesabınıza yatırılacaktır.

İadeniz onaylandıktan sonra

İadeniz onaylanmasının ardından size iadeniz ile ilgili durum bilgisini mail ile bildiriyor ve ürün bedelinizin geri ödemesini yapıyoruz. Kredi kartınıza yapılan geri iadenin ekstrenize yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama iki - üç hafta sürebiliyor. Bu süreç her bankanın kendine özel uygulaması olup, BULUT Kimya'nün bu sürece herhangi bir müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartı ekstrenize yansımasında yaşanan gecikme ile ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

CAYMA HAKKI DIŞINDAKİ İADE İŞLEMLERİ

Tüketicinin 'Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı' sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki yedi gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. Yedi günü aşan sürelerde iade kabul edilemez. Ancak siz üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay içerisinde bildirip yedi gün içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda biz şikâyetinizi tedarikçi firmalara iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatıyoruz. Ancak inceleme süresi tedarikçi firmaya bağlı olduğundan iadenin gerçekleşeceği zaman dilimiyle ilgili net bir süre veremiyoruz. Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli ve kargo ücreti için ödediğiniz ücretler kredi kartınıza iade ediliyor. Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte 'alıcı ödemeli' olarak geri size gönderiliyor.

DEĞİŞTİRME ŞARTLARI

BULUT Kimya’de gerçekleşen kampanyalar stoklarla sınırlı olduğundan, yaptığınız alışverişlerde, ürünün niteliği ne olursa olsun değişim yapılamamakta. Ancak ürünü teslim aldığınız andan itibaren yedi gün içerisinde yukarıda belirttiğimiz koşulları yerine getirerek ürünü iade edebilirsiniz. Lütfen "Ürün İadesi" sayfasında ürünü iade etme nedeninizi açıklayarak bize ulaştırınız.

Özel Koşullar

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak bize bildirmelisiniz.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Müşteri, ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

İPTAL PROSEDÜRÜ

 

Siparişinizi ürün kargoya teslim edilmeden önce iptal edebilirsiniz. Siparişi iptal etmek için;

 

- 0256 234 0256 numaralı telefonu arayabilir,

- Müşteri Panelinde "hazırlanıyor" durumunda olan siparişlere iptal talebi gönderebilir ya da,

- info@bulutkimya.com.tr adresine sipariş numaranızı ve iptal talebinizi belirten bir e-posta gönderebilirsiniz.

 

Kargoya teslim edilen siparişlerin iptal edilmesi söz konusu değildir. 

yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4